7. 9. 2022

Ocenění od velvyslance a staronoví vítězové. Tenisový turnaj v Luhačovicích se nesl v přátelském duchu

První zářijovou sobotu se v Luhačovicích konal již 9. ročník tenisového turnaje čtyřher, který pořádá akciová společnost Lázně Luhačovice v rámci Dnů slovenské kultury.


Během zahájení předal velvyslanec České republiky na Slovensku Tomáš Tuhý předsedovi představenstva Eduardu Bláhovi a generálnímu řediteli Jiřímu Dědkovi ocenění ve formě pamětní mince za rozvoj česko-slovenských vztahů.

O putovní pohár bojovalo letos 16 párů z řad obchodních partnerů, novinářů a nechyběli ani známí trenéři. Pravidelnou účastnicí byla také rozhlasová a televizní moderátorka Marie Retková. Z vítězství se po roční pauze radovala dvojice Martin Berdych, otec bývalého elitního českého tenisty, a lékař Martin Liberda, kteří ve finále porazili dvojici Jan Dudek a Miloš Klapil z televize TVS.

„V letošním roce si připomínáme hned několik výročí, která důležitou roli Luhačovic v česko-slovenské historii ještě umocnila. Především je to 120 let od vzniku první Akciové společnosti lázní Luhačovických v roce 1902, která vznikla na bázi budování vztahů mezi Čechy, Slováky a potažmo Slovany obecně. Vedle tohoto výročí si připomínáme také 30 let od založení současné akciové společnosti Lázně Luhačovice v roce 1992, která na tu první navazuje. Pustili jsme se do obnovy nejen lázeňských domů a léčebných zařízení, ale naše investice směřovaly i do veřejného prostoru. Z lázní pro nemocné jsme vytvořili místo, kde se lidé nejen léčí, ale mohou si vybrat z řady dalších pobytů od relaxačních, regeneračních až po wellness,“ říká generální ředitel Jiří Dědek a dodává: “ V neposlední řadě si připomínáme také 10 let od konání prvních Dnů slovenské kultury. Hosté a návštěvníci Luhačovic se mohou těšit v příštím roce na jejich další pokračování a jubilejní desátý ročník tenisového turnaje určitě chybět nebude.“