Komplexní lázeňská péče pro dospělé

Lůžková lázeňská léčebně rehabilitační péče plně hrazená zdravotní pojišťovnou

Zdravotní pojišťovna hradí:

  • ubytování na lůžku ve 2lůžkovém pokoji se základním vybavením, tj. kategorie Standard A (pokoj s vlastním sociálním zařízením) nebo Standard B (pokoj bez vlastního sociálního zařízení)
  • plnou penzi (strava dle "lázeňského dietního systému")
  • lázeňskou léčbu – lékařská vyšetření (vstupní, kontrolní, výstupní), balneoterapii (procedury s využitím přírodní minerální vody – koupele, inhalace, pitná kúra), fyzioterapeutickou rehabilitaci (léčebný tělocvik, vodoléčba, masáže, obklady, elektroléčba...) a další speciální terapie

Bonus: Slevová knížka

Průvodce pro pobyt u komplexní lázeňské péče

V indikovaných případech schválí zdravotní pojišťovna pacientovi průvodce pro pobyt v lázních. Pojišťovny posuzují jednotlivé případy individuálně s ohledem na zdravotní stav pacienta. Průvodce schvalují obvykle těm klientům, kterým by bez přítomnosti doprovázející osoby nemohla být lázeňská péče vůbec poskytnuta, nebo v případě, kdy je nutné doprovod zaškolit v ošetřování a následné rehabilitační péči o pacienta. Ubytování a stravu schválenému průvodci do lázní hradí vaše zdravotní pojišťovna.

Pro doprovod do lázní, který není schválen zdravotní pojišťovnou, jsme připravili speciální cenovou nabídku. Váš průvodce – samoplátce získá slevu ve výši 20 % na vybraný pobyt z naší nabídky týdenních léčebných nebo relaxačních pobytů. Sleva pro doprovod se vztahuje pouze na pobyt v plné délce vaší komplexní lázeňské péče a nelze ji kombinovat s jinými slevami.

Informace k pobytuRezervace termínu pobytuČASTO KLADENÉ DOTAZY

Příplatky u komplexní lázeňské péče pro dospělé

V rámci komplexní lázeňské péče dospělých hradí zdravotní pojišťovna ubytování ve standardní úrovni – ubytování na lůžku v pokoji kategorie Standard A nebo Standard B. Pokoje Standard A mají vlastní sociální zařízení. Pokoje Standard B sdílejí společné sociální zařízení na patře.

Stravování placené ze zdravotního pojištění se poskytuje podle "lázeňského dietního systému" (racionální a dietní strava). V rámci této stravy nelze nahradit jednotlivá jídla formou balíčků.

V našich lázních připravujeme následující diety: šetřící, šetřící s omezením tuků, nízkocholesterolová, redukční a diabetická. Konkrétní typ dietoterapie navrhuje a předepisuje lázeňský lékař a na jeho podkladě ji upřesňuje nutriční terapeutka. Doporučená jídla pro jednotlivé diety jsou uvedená v jídelním lístku.

Pacienti si připlácejí za ubytování na lůžku v 2lůžkovém pokoji vyšší kategorie. Za příplatek nabízíme i 1lůžkový pokoj či výběrovou stravu.

Za každý den pobytu v Luhačovicích platíte lázeňský poplatek dle aktuální platné vyhlášky města Luhačovice.

Naše doporučení

Přijeďte na komplexní lázeňskou péči mimo hlavní sezónu a získáte slevu na příplatky za vyšší standard ubytování. Nejvyšší slevu obdržíte v zimní sezóně.

Příplatky za ubytování na lůžku v pokoji vyšší kategorie

Základní výše příplatků za ubytování na lůžku ve dvoulůžkovém pokoji vyšší kategorie a všechny jednolůžkové pokoje platí pro termín KLP / A. V ostatních termínech KLP Vám poskytneme na tyto příplatky slevu podle následující taulky. Sleva se nevztahuje na KLP v hotelu Jurkovičův dům****.

Pojištěnci zdravotní pojišťovny ČPZP získávají na příplatky slevu 40 Kč / osoba / den, kterou mohou uplatnit v hotelech Palace, Dům B. Smetany, Morava, Jestřabí, Riviera a ve vile Alpská růže. Sleva platí po celý rok. Pokud je příplatek za ubytování nižší než 40 Kč / osoba / den, nebudeme jej účtovat.

Pacienti ZTP/P neplatí příplatek za ubytování na lůžku ve 2lůžkovém pokoji vyšší kategorie, který přidělí oddělení prodeje.

OznačeníTermín KLPSleva
KLP / D 02.01. - 28.02.2018 a 01.12. - 20.12.2018 70 %
KLP / C 01.03. - 30.04.2018 a 01.11. - 30.11.2018 30 %
KLP / B 01.05. - 31.05.2018 a 01.10. - 31.10.2018 10 %
KLP / A 01.06. - 30.09.2018 0 %

Příplatky za výběrovou stravu

Zdravotní pojišťovna hradí v rámci komplexní lázeňské péče plnou penzi dle "lázeňského dietního systému" (racionální a dietní stravu). Výběrovou stravu je možné objednat za příplatek.

Výběrová strava nabízí snídaně formou bufetu. Obědy a večeře jsou servírované. Vybíráte ze 7 různých menu 2 dny předem, jedno menu je vždy vegetariánské. V den nástupu se podává jednotné menu.
Při ubytování v hotelu Jurkovičův dům**** si automaticky připlácíte za výběrovou stravu PLUS (snídaně a večeře mají formu bufetu, obědy jsou servírované).

Lázeňský poplatek

Za každý den pobytu v Luhačovicích platíte lázeňský poplatek dle obecně závazné vyhlášky města Luhačovice č. 2/2013, o místních poplatcích.

Výše poplatku činí 15 Kč za osobu a každý započatý den pobytu. Poplatek se neplatí za den příjezdu do lázní.

Poplatek za lázeňský nebo rekreační pobyt neplatí:
  • osoby nevidomé, bezmocné a osoby s těžkým zdravotním postižením, které jsou držiteli průkazu ZTP/P podle zvláštního právního předpisu1) a jejich průvodci
  • osoby mladší 18 let a starší 70 let nebo osoby, na které náležejí přídavky na děti2)

1) Zákon č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením a o změně souvisejících zákonů
2) § 18 Zákona č. 88/1968 Sb., o nemocenském pojištění