Jak se dostanu v Luhačovicích do lázeňské jedničky?

Chcete se dostat právě k nám? Vyberte si "akciovku"!

Buďte aktivní! Nečekejte, až vám nebo vašemu dítěti lékař lázně navrhne. Využijte svého práva. Zeptejte se na lázeňskou léčbu hrazenou zdravotní pojišťovnou sami.

5 jednoduchých rad, jak požádat lékaře o luhačovickou lázeňskou léčbu hrazenou ze zdravotního pojištění

  1. Pokud to váš zdravotní stav nebo zdravotní stav vašeho dítěte vyžaduje, požádejte ošetřujícího lékaře o vypsání návrhu na lázeňskou péči. Pamatujte, že máte právo na výběr lázeňského zařízení!
  2. Ošetřující lékař navrhne typ lázeňské péče a lázeňské místo. Pokud vaše onemocnění (indikace) patří mezi nemoci léčené v Luhačovicích, může váš lékař navrhnout lázně Luhačovice jako místo vaší léčby. Lázeňská léčba není zařazena do tzv. indukované či vyžádané péče. Vašemu lékaři nehrozí žádné sankce za to, že vám lázně předepíše.
  3. Lázeňské místo navrhuje lékař. Vy máte právo na výběr zdravotnického zařízení v místě navrženém lékařem. Požádejte lékaře, aby vypsal LÁZNĚ LUHAČOVICE, a.s. na místo první volby v návrhu na lázeňskou péči. Písmena a.s. (akciová společnost) vám zaručí léčbu právě v našich zařízeních. Poskytujeme jedinečné luhačovické procedury, koupele v přírodní minerální vodě a inhalační terapii. Pokud lázeňský návrh nebude obsahovat celé jméno naší společnosti, může se dostat jinam. Po odeslání schváleného návrhu již není možné léčebné zařízení změnit! Trvejte na lázeňské společnosti, kterou si sami vyberete.
  4. Návrh na lázeňskou léčbu schvaluje revizní lékař zdravotní pojišťovny. Bez jeho souhlasu pojišťovna lázeňskou léčbu neposkytne. V odůvodněných případech může revizní lékař namísto komplexní lázeňské péče schválit pouze péči příspěvkovou. Pokud vaše pojišťovna změní lázeňské zařízení na vašem poukazu, nebojte se požádat o vysvětlení. Dle platné legislativy máte právo nejen na výběr poskytovatele zdravotních služeb, ale také na poskytnutí informací od zdravotní pojišťovny.
  5. Nebojte se obrátit s jakýmkoli dotazem na naše lázně. Rádi vám poradíme v rámci platné legislativy. Stejně tak vám pomůžeme vybrat vhodný pobyt pro samoplátce v případě, že vám lékař lázně nenavrhne či vám je zdravotní pojišťovna neschválí.

Co se děje s návrhem na lázeňskou péči?

Schválený návrh na lázeňskou péči odesílá zdravotní pojišťovna přímo do našich lázní. Veškeré informace potřebné k nástupu obdržíte od nás.