4. 6. 2021

Otevírání pramenů zahájilo hlavní turistickou sezónu

Poslední květnová neděle patřila v Luhačovicích tradičnímu Otevírání pramenů, kterým se pravidelně zahajuje hlavní turistická sezóna.


Ani letos v Luhačovicích nemohla tato krásná tradice chybět, i když bohužel nebylo možné nabídnout obvyklý bohatý program pro širokou veřejnost. Svěcení pramenů proběhlo jen v symbolickém rozsahu.

Otevírání pramenů zahájila slavnostní mše v kostele Svaté Rodiny, na kterou mohla podle aktuálně platných opatření zavítat také veřejnost.

Samotné symbolické svěcení pramenů, které následovalo, se kvůli nařízením mohlo konat jen v hale Vincentka za účasti úzkého kruhu pozvaných hostů a médií.

Ani tentokrát na Otevírání pramenů však nechyběly místní folklorní soubory Leluja a Malé Zálesí. Krojovaní účinkující se představili nejprve během programu mše. V hale Vincentka pak proběhlo tradiční folklorní pásmo s recitací „Vodolenko milá“ věnované pramenům.

Slavnost ve Vincentce se konala za účasti členů Rady Zlínského kraje v čele s hejtmanem Radimem Holišem a také představitelů lázeňských společností a nejvýznamnějších podniků z oblasti cestovního ruchu v Luhačovicích.

Setkání vyvrcholilo žehnáním pramenům. Místní farář Jan Ston v průběhu slavnosti posvětil za všechna léčivá zřídla právě nejslavnější z nich - Vincentku.