24. 3. 2021

Lázeňskou péči neodkládejte

Pravidelná lázeňská péče přináší nesporné výhody.

Především usnadňuje návrat do normálního života, urychluje rekonvalescenci a v neposlední řadě působí preventivně a snižuje vliv dalších zdravotních komplikací.

 

Pokud to váš zdravotní stav vyžaduje, máte právo požádat o lázeňskou péči svého ošetřujícího lékaře.


Naše lázeňské hotely jsou otevřené i v nejvyšším protiepidemickém stupni. Stále je tak možné poskytovat léčebně rehabilitační péči pro dospělé a děti.

Kromě standardní lázeňské péče roste i počet pacientů, kteří přijíždějí do Luhačovic na doléčení a rehabilitaci po zánětech plic, jejichž původcem je virus SARS-CoV-2 způsobující nemoc COVID-19. Tuto léčbu je již nyní možné předepsat formou komplexní lázeňské péče po komplikovaném zánětu plic a zcela ji hradit ze zdravotního pojištění. V dohledné době se očekává rozšíření kritérií pro přiznání nároku na takové léčení, což by mělo při přetrvávající únavě nebo neurologických obtížích dovolit léčení i v Jáchymově. 

Hygienickým opatřením věnujeme maximální pozornost a jsou nastavena na nejvyšší možnou úroveň. Vzniklým situacím se pružně přizpůsobujeme, abyste se v našich zařízeních cítili vždy bezpečně.

Od konce února 2021 přijímáme na pobyty pouze hosty s platným negativním antigenním nebo PCR testem na koronavirus, ne starším, jak 3 dny, případně hosty s potvrzením o prodělání infekčního onemocnění COVID-19 během předchozích tří měsíců. V průběhu pobytu jsou pak hosté testováni každý týden. Rovněž každý zaměstnanec z jakékoli profese je pravidelně testován. K bezpečnosti přispívá také skutečnost, že většina zdravotnických pracovníků i část přijíždějících hostů je již očkována proti této chorobě. Nošení roušek nebo respirátorů a zákaz návštěv v našich zařízeních je samozřejmostí již více než rok.

Pokud to váš zdravotní stav vyžaduje, máte právo požádat o lázeňskou péči svého ošetřujícího lékaře a rovněž máte právo na výběr zdravotnického zařízení. Je jen na Vás, zda svého práva využijete.

Garantujeme vám poskytnutí špičkové lázeňské péče s využitím unikátních přírodních zdrojů.