2. 10. 2020

Nenadálá situace lázně nezaskočila. Luhačovický hotel Morava preventivně přerušil provoz


Celá Česká republika na covidovém semaforu červená. Platí to i o Zlínském kraji. Pozitivní testy a nemocní se neobjevují jen ve školách, klubech, společenských akcích, zaměstnáních, úřadech nebo ve službách a obchodech. Objevují se i ve zdravotnických zařízeních a lázně nejsou výjimkou. Díky faktu, že většina pozitivních lidí nemá příznaky, tak výskytu nelze zabránit ani důslednými filtry nebo měřením teploty. O to důležitější je ale schopnost na výskyt a první známky šíření rychle zareagovat.

Na přelomu září a října se pozitivní případy vyskytly i v několika ubytovacích zařízeních Luhačovic. Z našich objektů se to týkalo hotelu Morava, který jsme z preventivních důvodů dočasně uzavřeli.

„Jednalo se jen o jednotky případů s převládajícím lehkým průběhem nebo o vytrasované bezpříznakové záchyty, proto nebylo možné vyloučit další šíření. Postup je takový, že po izolaci je pacient s příznaky testován a ten pozitivní ihned odeslán bezpečně domů nebo do specializovaného zdravotnického zařízení.", říká MUDr. Eduard Bláha, generální ředitel Lázní Luhačovice a dodává: "Nejprve jsme jen dál zpřísnili důsledná opatření o každodenní měření teplot a řadu doporučení pro ubytované a zaměstnance, poté přerušili nástupy nových hostů a nakonec třetí den rozhodli o uzavření hotelu na čtrnáct karanténních dnů s platností od 5.10.2020. Reagovali jsme z hodiny na hodinu. Rychlostí a rozhodností opatření jsme zaskočili i zástupce hygieny, kteří takový přístup ocenili. Bezpečnost našich hostů i zaměstnanců je pro nás ale klíčová. Přerušením provozu bychom chtěli uklidnit situaci, zabránit spekulacím a ochránit pověst Luhačovic."

„Všem hostům a pacientům, kterých se přerušení nástupů na hotel Morava týká, se omlouváme. Postupně je kontaktujeme a informujeme s alternativní nabídkou ubytování nebo termínu. Věříme ale, že naše rychlá a důrazná reakce nad rámec platných nařízení je důkazem naší odpovědnosti a schopnosti zajistit našim hostům i zaměstnancům stejnou míru bezpečí jako doposud i v budoucnu," shrnuje Eduard Bláha.

2.10.2020
Lázně Luhačovice, a.s.