8. 9. 2020

V Luhačovicích bude přehlídka Naše obec, naše radost

Mošty z Hostětína, farmářské sýry, bylinky, piva z místního pivovaru, kváskový chléb, ale také cimbálové muziky, taneční soubory nebo pravý gajdoš. Kulturní a gastronomické perly destinace Zlínsko a Luhačovicko se představí v Luhačovicích.


V neděli 13. září od 10 do 17 hodin v Luhačovicích najdete stánky s ochutnávkou lokálních dobrot – mošty, marmelády, tradiční brambůrky, kozí sýry a farmářské produkty, piva z lokálního pivovaru, bělokarpatské bylinky nebo kváskové pečivo.

 „Pro děti tu budou tvořivé dílničky z Ateliéru Radost nebo Muzea Bojkovska, bude tu stánek Filmového uzlu nebo fotokoutek s klobouky,“ zve rodiny s dětmi Jana Pastyříková za destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko, která se ve spolupráci se svými členy podílí na organizaci akce.

Představí se hudební tělesa: Provodovská šestka, valašský soubor Portáš s cimbálovou muzikou Juráš, Trnkovjanka, nefalšovaný gajdoš Petr Sovják nebo národopisný soubor Klobučan z Valašských Klobouk i countrybeatová kapela Fénix z Uherského Brodu.

“Jsme rádi, že první ročník Naše obec, naše radost se odehraje v srdci Luhačovic. Společná snaha obcí a mikroregionů obohatit kulturní dění ve Zlínské kraji bude také slavnostním zakončení tradiční luhačovické akce Festival písní a tance. Vnímáme, že během akce budou určitá hygienická omezení, ale zároveň se snažíme podržet kulturu v našem kraji” optimisticky dodává starosta Luhačovic Marian Ležák.

Partnery akce jsou Zlínský kraj, Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, Lázně Luhačovice, a. s. a město Luhačovice. Vstupné na akci je zdarma, celý program najdete i na webu www.zlinsko-luhacovicko.cz.

 

Zdroj: Mgr. Jana Pastyříková, manažer destinace Zlínsko a Luhačovicko