16. 1. 2020

Začínáte řešit letní příměstský tábor pro své děti? Nový hudebně-výtvarný kurz je tady! Přihlaste se, ať vám neuteče...

Letošní Festival Janáček a Luhačovice přináší zajímavou novinku.

Společně s Filharmonií Brno, Moravskou galerií v Brně a ZUŠ Luhačovice, pořádá prázdninový interaktivní umělecký kurz pro děti, který má za sebou několik úspěšných ročníků v Brně.

 

V hudební části programu budou děti využívat melodické a rytmické nástroje a za pomoci písní a známých melodií se postupně seznámí s Janáčkovým hudebním odkazem. Částečně se budou věnovat také folklóru a skladbám spojeným s místním geniem loci.

 

Výtvarná část se bude věnovat odkazu výtvarníka a architekta Dušana Jurkoviče a bude se inspirovat i prací v hudební části workshopu (výroba kulis a masek k závěrečnému vystoupení).

Během intenzívní, ale zábavné týdenní práce se děti seznámí s osobnostmi hudebního skladatele Leoše Janáčka a výtvarníka a architekta Dušana Jurkoviče i jejich současníků.

 

Vydáme se po stopách obou umělců a necháme se inspirovat jejich láskou k lidové tvorbě. Vytvoříme (nejen) folklorní těleso, vyrobíme si vlastní kroje i hudební nástroje. Hudební i výtvarná část se uskuteční ve Společenském domě a lázeňském parku v blízkosti Jurkovičových staveb. Na závěr pozveme rodiče, příbuzné a přátelé na velkou lázeňskou slavnost.


Termín: 13. – 17.7.2020 od 8:00 do 15:00 (v pátek do 16:00 - program bude prodloužený o závěrečné vystoupení). Kurz se uskuteční v době konání Festivalu Janáček a Luhačovice

Místo: Luhačovice, Společenský dům a lázeňský park

Věk účastníků: 6 – 15 let, maximální počet dětí 2x 25

Hrát na hudební nástroj nebo mít výjimečné hudební nebo výtvarné nadání není podmínkou.

Stravování: Oběd a pitný režim bude připravený ve Společenském domě

 

Bližší informace a přihlášky naleznete na www.janacekluhacovice.cz

Dopřejte i vy svým dětem netradiční umělecký zážitek a týden plný hudby a dobré zábavy v krásném prostředí Luhačovic! Vzhledem k omezené kapacitě doporučujeme poslat přihlášku co nejdříve.