3. 12. 2019

Lázně Luhačovice jsou nejhezčí destinací České republiky. Získaly prestižní ocenění EDEN

Lázně Luhačovice jsou od konce listopadu držitelem významného evropského ocenění EDEN (European Destination of Excellence). Evropskou soutěž o nejkrásnější destinaci, která se stará o udržitelný cestovní ruch, vyhlašuje jednou za dva roky Evropská komise. Letošním tématem bylo lázeňství a zdravý životní styl. Základem úspěšného projektu Well, well… Lázně Luhačovice byl soulad tradice a inovací léčebného lázeňství, ale i využití moderních trendů v oblasti wellness, jak jej ve svém podání šikovně prezentovala destinační agentura Zlínsko a Luhačovicko, která s myšlenkou přišla a projekt do soutěže přihlásila.


Porota ocenila péči o přírodní zdroje a propojení tradičního a moderního lázeňství. Kromě lázeňských procedur lákají Lázně Luhačovice jedinečným architektonickým výrazem, unikátními přírodními minerálními vodami a bohatým společenským životem. Neopakovatelný genius loci, atmosféra tohoto místa, odlišuje Luhačovice od řady jiných lázeňských míst.

„Lépe se to snad ani nedalo načasovat. Poté, co jsme tento týden za velké mediální pozornosti slavnostně otevřeli lázeňskou kolonádu, získávají Luhačovice výjimečné ocenění. Myslím si, že cena je ve správných rukou, protože nabídky zdejších subjektů stále lépe doplňují náš lázeňský produkt. S podporou města a naším investováním do parku a kolonády jsme tak skvěle fungující destinací,“ uvedl MUDr. Eduard Bláha, generální ředitel Lázní Luhačovice, a.s.

Do letošního ročníku se přihlásilo celkem dvanáct projektů. Šestici finalistů odborná komise navštívila, setkala se s destinačními manažery a dalšími subjekty, které působí v cestovním ruchu v dané oblasti. Členy hodnotící komise byli zástupci Ministerstva pro místní rozvoj, agentury CzechTourism, Svazu léčebných lázní, Sdružení lázeňských míst a Vysoké školy ekonomické. Při výběru vítěze hrála roli jedinečnost produktu, kvalita dostupných služeb, udržitelnost a také přístup dané destinace k životnímu prostředí.