3. 12. 2019

Lázně Luhačovice jsou nejhezčí destinací České republiky. Získaly prestižní ocenění EDEN

Lázně Luhačovice jsou od konce listopadu držitelem významného evropského ocenění EDEN (European Destination of Excellence). Evropskou soutěž o nejkrásnější destinaci, která se stará o udržitelný cestovní ruch, vyhlašuje jednou za dva roky Evropská komise. Základem úspěšného projektu Lázní Luhačovice byl soulad tradice a inovací léčebného lázeňství, ale i využití moderních trendů v oblasti wellness. 


Porota ocenila péči o přírodní zdroje a propojení tradičního a moderního lázeňství. Kromě lázeňských procedur lákají Lázně Luhačovice jedinečným architektonickým výrazem, unikátními přírodními minerálními vodami a bohatým společenským životem. Neopakovatelný genius loci, atmosféra tohoto místa, odlišuje Lázně Luhačovice od řady jiných lázní.

„Lépe se to snad ani nedalo načasovat. Poté, co jsme minulý týden za velké mediální pozornosti slavnostně otevřeli lázeňskou kolonádu, získávají Luhačovice výjimečné ocenění. Myslím si, že cena je ve správných rukou, protože nabídky zdejších subjektů stále lépe doplňují naši nabídku a Luhačovice tak jsou skvěle fungující destinací,“ uvedl MUDr. Eduard Bláha, generální ředitel Lázní Luhačovice, a.s..

Přihlašovatelem do soutěže byla destinace Zlínsko a Luhačovicko.