9. 10. 2019

Zmodernizovaná dětská léčebna Vítkov slavnostně otevřena

Více místa na stravování, prostornější vstupní halu, rozšíření zdravotního úseku i zvýšení kapacity o deset lůžek se podařilo realizovat během půlroční rekonstrukce v dětské léčebně Vítkov.  

Malí pacienti mají k dispozici především prostornější jídelnu, kde se kapacita rozšířila z původních 48 na 82 míst. Výdejna stravy je moderně vybavená a odpovídá nejpřísnějším normám a hygienickým předpisům. Děti a jejich doprovody již využívají také větší a komfortnější vstupní halu s recepcí a nechybí ani dětský koutek, malá prodejna s denním barem, venkovní krytá terasa s posezením a nové oddělení časování procedur. Malí pacienti si mohou také užívat větší tepelnou pohodu, kterou zajišťuje podlahové vytápění v jídelně a vstupní hale.


Na úkor jednoho dvoulůžkového pokoje se rozšířil i zdravotní úsek. Vybudována byla další pracovna pro individuální rehabilitaci v prvním patře, což umožňuje podávat větší množství individuálních léčebných procedur. Investice směřovaly také do inhalatoria, které bylo vybaveno novými ultrazvukovými inhalátory.

Vznikly čtyři nové světlé pokoje s kapacitou dvanácti lůžek, prostorná tělocvična a kolárna. Změna je patrná na první pohled vzhledem k proskleným balkónům a nové barevnosti fasády, kde převládá šedá doplněná červenou. Vítkov získal nejen moderní vzhled, ale i kvalitnější „hotelové“ služby.

Investovaná částka dosáhla 42 mil. Kč s DPH, práce probíhaly od listopadu 2018 do června 2019.

V současné době je po rekonstrukci v dětské léčebně Vítkov 108 lůžek. Celková kapacita dětských léčeben Lázní Luhačovice, a.s. je 278 lůžek a řadí se tak k největším dětským léčebnám v ČR. Všechny pokoje pro děti s doprovodem mají vlastní sociální zařízení. V loňském roce se zde léčilo okolo 1800 dětí.

 

Patronem dětské léčebny Vítkov je pramínek Vítek

Společně s modernizací získala dětská léčebna Vítkov i svého patrona. Je jím pramínek Vítek, nepřehlédnutelný skřítek, se kterým se na několika místech v novém interiéru budou malí pacienti denně potkávat. Modrozelená postavička symbolizuje luhačovickou minerální vodu, která je základem zdejší léčby. Interiér se tak oživil a přiblížil hlavně dětem, pro které je léčebna určena. Podle prvních reakcí se Vítek dětem líbí. S myšlenkou patrona léčebny přišla architektka Mirka Chmelařová a graficky jej zpracovala Monika Mašterová.