12. 8. 2019

Hala Vincentka je po rekonstrukci otevřena

Od 12. srpna je možné se opět napít nejznámějšího luhačovického pramene Vincentka přímo u zdroje ve stejnojmenné hale, kde byla dokončena téměř rok trvající rekonstrukce. 


 „Architektonicky hodnotná hala působí nyní mnohem světleji, je vzdušná a barevně sladěná jako před sedmdesáti lety, kdy byla postavena. Hosté se mohou těšit i na stálou interaktivní expozici o vzniku a významu luhačovických minerálních vod, která bude na ochozu haly k vidění už v průběhu září. Hala je i tradičním místem pro pořádání kulturních a společenských akcí. První z nich bude vernisáž výstavy v rámci festivalu Divadelní Luhačovice již 18. srpna,“ dodává Eduard Bláha.

Pro zlepšení a zkvalitnění klima v hale byla instalována moderní vzduchotechnika. Na své místo byl po přeleštění znovu vrácen původní výdejní pult z kubánského mramoru. Nově instalované osvětlení ve stropních podhledech zajistí, že ani v podvečer nebo brzo ráno nebude prostor působit tmavě. Technickou zajímavostí je, že pro údržbu a čistění prostoru mezi střechou a podhledy je k dispozici speciální posuvný vozík, který však návštěvníci při běžném provozu neuvidí.

Mezi halou Vincentka a galerií vznikl otevřený průchod do klidové zóny s veřejnými toaletami, které jsou nyní také plně v provozu. Mezi nimi a galerií se nacházejí do zeleně zasazené lavičky a fontána.

Celá rekonstrukce zahrnuje kromě haly Vincentka také přiléhající kolonádu. Otevření haly Vincentky je završením první části rekonstrukce. Se zpřístupněním kolonády se počítá v listopadu 2019.

Většinu nákladů z investice přesahující sto milionů korun kryje dotace z evropských zdrojů. Lázeňská kolonáda s halou Vincentka patří mezi kulturní památky České republiky. Obnova těchto objektů je další etapou v systematickém rozvoji a údržbě lázeňského areálu, který představuje okolo 20 hektarů plných zeleně a ceněných staveb. Celý lázeňský areál je od roku 2006 nominován na zápis do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

 

Otevírací doba haly Vincentka

pondělí – pátek 13.00 – 17.30 hod.

sobota – neděle 12.00 – 17.30 hod.

 

 

Pronájem obchodních prostor na kolonádě

K dlouhodobému pronájmu nabízíme od listopadu 2019 na kolonádě exkluzivní zrekonstruované prostory 20 nebo 40 m2 s výlohou a samostatným vchodem. Umístění je na nejprestižnějším frekventovaném místě v Luhačovicích s celoročním provozem. Návštěvnost lázeňského areálu, jehož součástí je i kolonáda a hala Vincentka, je téměř jeden milion osob za rok. Do prostor vybíráme vhodné originální či regionální prodejny, značkové butiky a zapomenout nechceme ani na menší gastronomické provozy jako je vinotéka, tapas bar, creperie nebo třeba čajovna, aby prostory kolonády opravdu ožily.