23. 7. 2019

Luhačovice žily nejen Janáčkem

Páteční koncert česko-německé cembalistky B.M. Willi uzavřel 28. ročník Festivalu Janáček a Luhačovice. Společně s flétnistkou M. Koudelkovou a Slovenským komorním orchestrem Bohdana Warchala ukončili pestrý festivalový program, který byl zahájen pondělím uvedením opery B. Smetany Prodaná nevěsta pod širým nebem na Lázeňském náměstí. Operní soubor, pěvecký sbor, balet a orchestr Slezského divadla Opava uchvátili stovky přihlížejících diváků. 


V dalších dnech se program přesunul do Lázeňského divadla, kde se v úterý představila houslistka Julie Svěcená za doprovodu Virtuosi Pragenses, ve středu pak flétnistka Simona Pingitzer a Sukův komorní orchestr. O bouřlivou atmosféru čtvrtečního koncertu se postaralo unikátní smyčcové kvarteto Praque Cello Quartet.

Nechyběl ani bohatý doprovodný program. Kolonádní koncerty Moravského komorního sboru a Cimbálové muziky Danaj, procházka ve stopách Leoše Janáčka, odborné besedy a odhalení lavičky věnované Františku Kožíkovi.

Pokud jste nestihli navštívit letošní festival, jste pořadatelem – společností Lázeňská kolonáda Luhačovice, o.p.s. - srdečně zváni na ročník následující, a to v termínu 13. – 17.7.2020.

 

 

O Festivalu Janáček a Luhačovice