28. 6. 2019

Vrcholí rekonstrukce haly Vincentka a kolonády

Už v první polovině srpna se bude možné opět napít Vincentky ve stejnojmenné hale, která bude veřejnosti zpřístupněna. Do konce října letošního roku se pak otevře kolonáda celá.

Na začátku léta probíhá pokládka mozaikové dlažby v hale Vincentka. Bude jí potřeba více než 400m2. Pro zlepšení a zkvalitnění klima v hale byla zpětně instalována vzduchotechnika. Horní deska původního výdejního pultu z kubánského mramoru bude po úpravě a přeleštění vrácena na své místo.   


Ve střední části kolonády v místech bývalého pramene Amandka byly vybudovány světlíky ve stropě. Prosklení dodá více světla do míst, kde bude nově přivedena Vincentka, takže tuto mimořádně ceněnou minerální vodu budou mít hosté a návštěvníci k dispozici i mimo provozní dobu haly.

Hosté se mohou v hale těšit také na interaktivní relaxační expozici o vzniku a významu luhačovických minerálních vod, která bude v hale Vincentka dokončena v srpnu.

Revitalizace byla zahájena v polovině září 2018. Většinu nákladů z více než stomilionové investice kryje dotace z evropských zdrojů. Obnova těchto objektů je další etapou v systematickém rozvoji a údržbě lázeňského areálu, který představuje okolo 20 hektarů plných zeleně a ceněných staveb. Celý komplex je od roku 2006 nominován na zápis do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.