23. 4. 2018

Tento týden si můžete v Lázních Luhačovice připadat jako za první republiky

Lázeňské město Luhačovice je rájem filmařů. Natáčely se zde filmy, seriály, dokumentární pořady a i samotní herci si je oblíbili a často je navštěvují, aby se zde léčili nebo si odpočinuli. To, že si tvůrci pro natáčení často vybírají právě Luhačovice, svědčí o tom, že jsou nejen populární lázeňskou destinací, oblíbeným cílem jednodenní turistiky, relaxačních víkendových či wellness pobytů, ale s oblibou je vyhledávají právě filmaři pro zachovalou architekturu i atraktivní atmosféru s prvorepublikovou noblesou.

 

Příkladem této inspirující nostalgie je hotel Dům B. Smetany, který hraje významnou roli v úspěšném seriálu České televize Četníci z Luhačovic. Milovníci tohoto seriálu i hosté, kteří vyhledávají netradiční zážitky, si mohou ve dvou konkrétních termínech, 22. 4. - 29. 4. 2018 a 30.9. - 7.10.2018, vychutnat atmosféru počátku první republiky.

Pobyt Týden v hotelu Popper aneb za Četníky do Luhačovic inspirovaný seriálem České televize je nabízen jako netradiční ochutnávka doby před sto lety, kdy vznikalo Československo. Účastníci jsou ubytováni v hotelu Dům B. Smetany, na jehož balkóně je, podobně jako v seriálu, skutečný nápis hotel Popper. Na ulici se o pořádek postarají četníci v uniformách z roku 1919 a nebude chybět ani dobový jídelní lístek a další překvapení. Ve dvou týdnech u tohoto netradičního pobytu je připraven organizovaný program s filmovou tématikou (DVD se všemi díly seriálu Četníci z Luhačovic, promítání jednoho z dílů seriálu, beseda s tvůrci, zájezd).

 

Doprovodný program 

Sladká První republika