21. 6. 2024

Lázně Luhačovice získaly ocenění Stavba roku za rekonstrukci Slunečních lázní

S velkou radostí a hrdostí oznamujeme, že jsme získali prestižní ocenění Stavba roku Zlínského kraje 2024 za rekonstrukci Slunečních lázní.


Hlavní cenu v kategorii Stavby občanské vybavenosti převzal náš generální ředitel, Ing. Jiří Dědek, MBA, během slavnostního ceremoniálu v Kongresovém centru Zlín.

Do letošní soutěže bylo přihlášeno 62 staveb, z nichž 18 soutěžilo v naší kategorii, což činí letošní ročník nejsilněji obsazeným za posledních 22 let. Toto ocenění vnímáme jako uznání práce všech, kteří se na projektu podíleli.

Rekonstrukcí Slunečních lázní jsme oživili nevyužívané lázeňské objekty a vytvořili unikátní areál, který spojuje luhačovickou lázeňskou tradici a Jurkovičovu architekturu s moderními prvky. Hlavním cílem bylo zachovat výjimečné architektonické dílo Dušana Jurkoviče, což se nám podařilo. Návštěvníci mohou obdivovat restaurovaný Vodoléčebný ústav s expozicí věnovanou historii místa a dílu Jurkoviče, stejně jako odpočívárnu vybavenou replikami původního mobiliáře. Expozice zahrnuje také část věnovanou skladateli Leoši Janáčkovi a jeho vztahu k Luhačovicím, včetně možnosti poslechu jeho hudby.

Areál, který jsme slavnostně zpřístupnili koncem května, se má stát novým lákadlem pro návštěvníky Luhačovic.

Srdečně vás zveme na návštěvu!

slunecni-lazne.cz