24. 5. 2024

Sluneční lázně v Luhačovicích byly slavnostně otevřeny. Ozdobou byla účast Miss World Krystyny Pyszkové

Ve čtvrtek 23. května 2024 proběhlo slavnostní otevření obnoveného areálu Slunečních lázní v Luhačovicích, kterého se zúčastnila i Miss World 2023 Krystyna Pyszková.


Pásku společně přestřihli a symbolicky tak areál otevřeli Eduard Bláha, předseda představenstva Lázní Luhačovice, a.s., čerstvě korunovaná královna krásy Krystyna Pyszková, Petra Navláčilová ze stavební firmy Navláčil, architekt Petr Všetečka a Katarína Salayová Jurkovičová, vnučka architekta Dušana Jurkoviče.

Vítězka světové soutěže krásy se zúčastnila ceremoniálu, přestože její účast nebyla původně kvůli nabitému harmonogramu jistá. Krystyna, původem z Třince, do Luhačovic jezdila s rodinou velmi ráda už odmalička.

Obnovený areál Slunečních lázní v Luhačovicích vznikl rekonstrukcí nevyužívaných lázeňských objektů a nyní slouží jako unikátní doklad lázeňství a kulturní atmosféry počátku 20. století.

Ve zrekonstruovaných Slunečních lázních se snoubí luhačovická lázeňská tradice a typická Jurkovičova architektura s moderním pojetím trávení volného času.

V celém areálu se zachovala jedinečná nálada z doby největšího rozkvětu lázní.