Informace k programu COVID - Lázně

Limit na uplatnění státního příspěvku 4 000 Kč na pobyt v lázních byl navýšen.

Nyní zpracováváme nám zaslané vouchery. O přijetí či nepřijetí voucheru Vás vyrozumíme. Do odvolání nové vouchery nepřijímáme. 

 

Vláda schválila v rámci Programu COVID – Lázně vouchery do lázní ve výši 4 000 Kč.

Pobyt pro samoplátce se slevovým voucherem musí být realizován v lázeňském zařízení (dle zákona č. 164/2001 Sb.), které má registraci zdravotnického zařízení od příslušného krajského úřadu.

Ministerstvo pro místní rozvoj oficiálně na svých stránkách zveřejnilo 2.7.2020 informace pro lázeňská zařízení.

Program COVID – Lázně byl zařazen do dotačního programu. To znamená, že výše podpory na jednoho žadatele, na kterou lze podat žádost o dotaci, je omezená.

V současné chvíli činí limit pro naši lázeňskou skupinu dohromady 5 400 voucherů pro uplatnění v Lázních Luhačovice, a.s. i v Léčebných lázních Jáchymov a.s.

Slevové vouchery NELZE v Lázních Luhačovice, a.s. uplatnit: 
  • na pobyty v ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotelu a ve vile Chaloupka, které nejsou zdravotnickým zařízením a tudíž nemají příslušnou registraci
  • na komplexní a příspěvkovou lázeňskou péči (lázeňská péče hrazená zdravotní pojišťovnou není zařazena do této dotační podpory)
  • na Vánoční pobyty (jsou poskytovány v hotelu Alexandria)
  • na silvestrovské pobyty (nesplňují podmínku min. délky pobytu v roce 2020, platí i na Silvestrovskou lázeňskou kúru v hotelu Palace v délce 14 nocí)
  • na pobyt objednaný a hrazený prostřednictvím druhé osoby (cestovní kanceláře, odborového svazu, firmy,...tj. poskytnutí se vztahuje pouze na přímé objednávky bez zprostředkovatele)