25. 8. 2017

Green Rally se zastaví i v Luhačovicích

Součástí letošní Barum Czech Rally Zlín bude premiérově jízda vozidel s elektrickým a hybridním pohonem. Mezi aktuální trendy ve světě automobilismu patří v posledních letech zkoumání možností alternativních pohonů, které by mohly v budoucnu nahradit spalovací motory. Barum rally chce s tímto proudem držet krok, proto se organizátoři rozhodli v rámci klasické rally uspořádat rovněž tuto soutěž.


Green Rally se pojede ve dvou dnech, v sobotu 26. srpna a v neděli 27. srpna 2017. V sobotu povede trať pouze po jedné trase v Březové, kde posádky pojedou dvě kola. V neděli bude těchto zkoušek hned šest. V dopoledním programu jsou to Březůvky, Biskupice a Luhačovice, kde proběhne společné focení všech závodníků, prohlídka Luhačovic a návštěva wellness v hotelu Alexandrie včetně oběda ve Francouzské restauraci.

Příjezd závodníků bude probíhat 27.8. od 10:15 do 10:25 hod. Vozidla se budou řadit na nové pěší zóně u hotelu Jurkovičova domu a také okolo fontány na Lázeňském náměstí. Diváci se mohou těšit celkem na 22 automobilů, z nichž bude 17 vozidel s elektrickým a 5 s hybridním pohonem. Odjezd je plánovaný ve 13:10 hod.  

Green Rally Program