Lázeňská léčba pro děti - procedury a efekt

Luhačovická lázeňská léčba využívá léty prověřený léčebný účinek zdejší unikátních přírodních léčivých vod. Nejznámější luhačovickou minerální vodu je Vincentka. Léčivá voda Vincentka je základním inhalačním médiem ve většině inhalatorií v České republice. Její účinek přímo z pramene je ovšem nenahraditelný. Přírodní léčivé vody využíváme k uhličitým koupelím, inhalacím a pitné kúře.

Nedílnou součástí lázeňské léčby je příznivé klima, příroda a čistý vzduch.

Děti léčíme podobně jako dospělé, tedy komplexním způsobem. Lázeňská léčba probíhá pod dohledem lékaře dle předepsaného individuálního léčebného programu.

Děti podstupují inhalační terapie, přírodní uhličité koupele, rehabilitace, hydroterapii, fyzikální léčbu, klimatoterapii a edukaci. Dětské pacienty léčíme jako jediné zařízení v Luhačovicích. 

Léčebný program vhodně doplňuje dietoterapie. Konkrétní typ dietoterapie navrhuje a předepisuje lázeňský lékař a na jeho podkladě ji upřesňuje nutriční terapeutka.

Pobyt v lázních a léčebné procedury se snažíme dětem maximálně zpříjemnit.

Dětem jsme přizpůsobili nový balneoprovoz v dětské léčebně Miramonti. Do léčebny Miramonti jsme přivedli minerální vodu i k pitné kúře.

Balneoprovoz nové generace nadchl nejen děti, ale i evropské odborníky. Lázně Luhačovice, a. s. získaly ve francouzských lázních Vichy prestižní certifikát v soutěži Evropského svazu léčebných lázní Innovation Awards 2016 za nejlepší evropskou inovaci v léčebném lázeňství. Staly se tak první společností v České republice, která prestižní ocenění získala.

Odborný personál je pečlivě školen, má dlouholetou praxi a citlivě přistupuje ke všem, i těm nejmenším pacientům.

Pozitivní účinky se nedostavují pouze během samotného pobytu v lázních, ale přetrvávají ještě několik měsíců po jeho ukončení.

Pobyt v lázních významně omezí opakování zánětů horních cest dýchacích, průdušek a plic. U chronických onemocnění dochází ke snížení počtu akutních záchvatů. Zhoršující se průběh dlouhodobých nemocí dokážeme obvykle zastavit. Děti jsou po lázeňské léčbě méně nemocné. Méně často potřebují antibiotika a snižuje se množství léků, které užívají. Lázeňská léčba posílí jejich imunitní systém i psychickou pohodu.

 

Pro školáky, kteří u nás podstupují komplexní lázeňskou péči, zajišťuje školní výuku po celou dobu jejich léčby státní škola při dětské léčebně Miramonti. Děti nezameškají vyučování a po návratu do své školy mohou snáze zapadnout zpět do původního rytmu. Ve volném čase se dětem bez doprovodu věnují kvalifikované vychovatelky.


Typické procedury a efekt lázeňské léčby 

Nemoci dýchacího ústrojí (XXV/1, 2, 3, 4, 5, 6)

Typické procedury pro tuto indikaci:

Inhalace přírodními minerálními vodami, dechová rehabilitace, pitná terapie přírodními minerálními vodami, přírodní uhličité koupele a další lázeňské procedury dle předpisu lékaře.

Inhalační terapie přírodními minerálními vodami, dechová rehabilitace, pitná terapie přírodními minerálními vodami, přírodní uhličité koupele a další lázeňské procedury dle předpisu lékaře.

Efekt lázeňské léčby:

Regenerace poškození sliznic, usnadnění vykašlávání a uvolnění dýchacích cest, zlepšení plicní ventilace, úprava dechového stereotypu, posílení odolnosti proti infekci, zvýšení tělesné zdatnosti, psychická relaxace.

Nemoci trávicího ústrojí (XXIII/1, 2, 3, 4, 5)

Typické procedury pro tuto indikaci:

Pitná terapie přírodními minerálními vodami, dietoterapie, přírodní uhličité koupele, perličkové koupele, pohybová terapie a další lázeňské procedury dle předpisu lékaře.

Efekt lázeňské léčby:

Zlepšení či úplné vymizení subjektivních potíží, pocitů bolesti, plnosti, nadýmání, říhání, znovuzískání fyzické a psychické kondice.

Obezita (XXIV/2)

Typické procedury pro tuto indikaci:

Dietoterapie, pitná terapie přírodními minerálními vodami, pohybová terapie, přírodní uhličité koupele, střídavé nožní koupele a další lázeňské procedury dle předpisu lékaře.

Efekt lázeňské léčby:

Redukce váhy, osvojení správných dietních a pohybových návyků.

Nemoci kožní - kromě lupénky (XXX/2, 3, 4, 5, 6, 7)

Typické procedury pro tuto indikaci:

Přírodní uhličité koupele, přísadové koupele, léčebná rehabilitace, pitná terapie přírodními minerálními vodami, fyzikální léčba, edukace s nutriční terapeutkou a další lázeňské procedury dle předpisu lékaře.

Efekt lázeňské léčby:

Luhačovické vody působí protizánětlivě, mají proti svědivý účinek, dochází ke „změknutí" a uvolnění jizev, výborně působí i u sklerodermie. Výsledkem působení všech procedur je zklidnění a stabilizace kožního onemocnění.

Nemoci onkologické (XXI/1)

Typické procedury pro tuto indikaci:

Přírodní uhličité koupele, ostatní procedury dle lokalizace nádorového onemocnění (např. inhalační terapie a pitná terapie přírodními minerálními vodami), dle aktuálního zdravotního stavu další nedráždivé a nezatěžující procedury dle předpisu lékaře.

Efekt lázeňské léčby:

Pobyt v lázních u onkologických pacientů následuje po náročné a obvykle dlouhotrvající nemocniční léčbě. Je to výborný a vhodný doplněk následné péče. Pobyt v lázních odpoutává myšlenky dítěte od nemoci a děti se snáze navracejí do běžného života.