27. 5. 2016

Stavba roku Zlínského kraje - lázeňský hotel Morava

Hlavní cenu v soutěži Stavba roku 2015 ve Zlínském kraji v kategorii občanské vybavenosti získal lázeňský hotel Morava za provedené stavební úpravy. Slavnostní vyhlášení výsledků XIV. ročníku soutěže konané pod záštitou hejtmana Zlínského kraje se uskutečnilo 26. května 2016 v Otrokovicích.


Hlavním cílem soutěže je prezentace a zviditelnění kvalitních projektů v oblasti stavitelství ve Zlínském kraji a přiblížení nových staveb a jejich autorů širší laické i odborné veřejnosti. Současně si soutěž klade za cíl zviditelňovat projekční a dodavatelské subjekty, mající sídlo ve Zlínském kraji, které realizují zajímavé stavby i mimo území kraje.

Morava - dokončení částečné rekonstrukce. Všechny pokoje mají sociální zařízení

V polovině června 2015 byla po sedmi měsících dokončena první etapa rekonstrukce oblíbeného hotelu Morava, který byl postaven v roce 1927. Cílem modernizace, která si vyžádala 80 mil. Kč, bylo zkvalitnění ubytovacího standardu i dalších služeb na úrovni kategorie tří hvězdiček Superior. V hotelovém komplexu, který je tvořen čtyřmi vzájemně propojenými objekty, byly pokoje v hlavní budově i v pravém přilehlém křídle doplněny především o sociální zařízení a vybaveny novým nábytkem. Modernizace se dotkla i krajního objektu D, kde byla na pokojích zrekonstruována sociální zařízení a došlo k výměně nábytku a koberců. Všechny pokoje jsou nyní vybaveny moderními televizory, Wi-Fi připojením k internetu a telefonem. Práce se netýkaly objektu A, který se nachází vlevo od hlavní budovy. Nicméně v další etapě se zde počítá s úpravami.

Změnu k lepšímu pozná host hned při vstupu v recepci, u příjmu a časování procedur či v kavárně. Díky citlivé rekonstrukci odrážející historický charakter budovy září novotou i dvě jídelny, kde se podařilo zachovat původní stoly i židle z dvacátých let minulého století. Rozšířila se i nabídka v oblasti gastronomie. Nyní je možné si objednat podobně jako v hotelu Palace výběrovou stravu. Mezi poskytovanými službami nechybí ani kadeřnictví nebo prodej doplňkového sortimentu. Výkonná vzduchotechnika a plynová kotelna, která nahradila nevyhovující centrální rozvod páry, zase přispějí k lepší tepelné pohodě v celém komplexu. Vyměněny byly i elektrické a vodovodní rozvody, které nejsou na první pohled pro hosty viditelné. Naopak nová čelní fasáda i z dálky působí čistě a dokresluje celkové změny v hotelu.

Investorem byly Lázně Luhačovice, a.s., dodavatelem 3V & H, s.r.o., projektantem S-projekt plus, a.s., a autorem díla Ing. arch. Mirka Chmelařová. Stavba byla realizována od 12/2014 do 06/2015.