Informace k pobytu

Oblíbený penzion Riviera čeká rozšíření. Práce začaly v polovině listopadu 2016. Od té doby je penzion uzavřen. Dokončení prací se plánuje na prosinec roku 2017. Předpokládáme však, že v průběhu hlavní sezóny bude původní část penzionu uvedena opět do provozu pro komplexní lázeňskou péči.

Hotel Jestřábí je po celý rok 2017 vyhrazen firemním rekondičním pobytům. Z tohoto důvodu nelze v hotelu Jestřabí na rok 2017 objednávat jiné typy pobytů.

Ubytování

Pokoj vybrané kategorie přiděluje klientům výhradně oddělení prodeje.
Pokud máte zájem o konkrétní pokoj (číslo pokoje), můžete si jej rezervovat za poplatek 1 000 Kč. Poplatek za rezervaci konkrétního pokoje je nevratný.

Pokud je v daném ubytovacím zařízení jediný pokoj vybraného typu a kategorie (např. apartmá, studio), poplatek za rezervaci se na něj nevztahuje.

Splatnost poplatku za rezervaci konkrétního pokoje je 14 dnů od data potvrzení pobytu. Nebude-li úhrada provedena v daném termínu, lázně rezervaci konkrétního pokoje automaticky zruší.
V případě, že to naše kapacitní možnosti dovolí, můžete o změnu pokoje požádat na místě. Poplatek za změnu pokoje na místě činí 1 000 Kč.
S ohledem na léčené indikace není v lázeňských hotelech povolen pobyt se psy a jinými zvířaty. Ve všech lázeňských hotelech a penzionech je zakázáno kouřit.

Stravování

Stravovací služby poskytujeme v rozsahu plné penze (snídaně, oběd, večeře) či polopenze (snídaně, večeře) ve variantách standardní stravy, výběrové stravy a výběrové stravy PLUS.

Strava standard

Snídaně, obědy a večeře jsou servírované. Vybíráte z 5 různých menu 2 dny předem, jedno menu je vždy vegetariánské. V den nástupu se podává jednotné menu.

Výběrová strava

V této variantě máte větší výběr jídel. Obědy a večeře doplňuje salátový a kompotový bufet. Snídaně má formu bufetu, obědy a večeře jsou servírované. Vybíráte ze 7 různých menu 2 dny předem, jedno menu je vždy vegetariánské. V den nástupu se podává jednotné menu.

Výběrová strava PLUS – v hotelu Jurkovičův dům****

Snídaně a večeře mají formu bufetu, obědy jsou servírované. Oběd v hotelu Jurkovičův dům je výběrový – vybíráte ze 7 různých menu 2 dny předem. Obědy doplňuje salátový bufet.

Výběrová strava PLUS – v hotelu Alexandria****

Snídaně a večeře jsou bufetové, podávají se v hotelové restauraci. Obědy jsou servírované ve Francouzské restauraci. Hosté hotelu Alexandria platí zálohu na obědy. Vybírají z poledního menu dle aktuální nabídky nebo z jídelního lístku. Zaplacená finanční záloha na obědy ve Francouzské restauraci musí být vyčerpána. Konzumaci nad rámec finanční zálohy doplácí klient na místě.

Dietní stravování

V našich lázních připravujeme následující diety: šetřící, šetřící s omezením tuků, nízkocholesterolová, redukční a diabetická. Konkrétní typ dietoterapie navrhuje a předepisuje lázeňský lékař. Na jeho podkladě ji upřesňuje nutriční terapeutka. Doporučená jídla pro jednotlivé diety jsou uvedená v jídelním lístku.
Hotel Alexandria neposkytuje dietní stravování. Požadavek na bezlepkovou stravu uveďte prosím v objednávce pobytu.

Ceník stravování

 • cena za snídani, oběd a večeři ve variantách standard, výběrová strava či výběrová strava PLUS (dle typu hotelu, vily či penzionu)
 • ceny jsou uvedené v Kč za osobu a zahrnují DPH
StravaUbytováníSnídaněObědVečeře
Standard Společenský dům, Vepřek, Póla, Myslivna, Forst, Taťána, Plzeň 90  110  110 
Výběrová Palace, Morava, Dům B. Smetany, Jestřabí, Alpská růže, Vila pod lipami 150  150  150 
Výběrová PLUS Alexandria, Jurkovičův dům, Chaloupka 200  200 250 

Ceník stravování – dětská strava pro děti od 3 do 12 let

 • cena za snídani, oběd a večeři ve variantách standard, výběrová strava či výběrová strava PLUS (dle typu hotelu, vily či penzionu)
 • ceny jsou uvedené v Kč za dítě od 3 do 12 let a zahrnují DPH
StravaUbytováníSnídaněObědVečeře
Standard Společenský dům, Vepřek, Póla, Myslivna, Forst, Taťána, Plzeň 60 75 75
Výběrová Palace, Morava, Dům B. Smetany, Jestřabí, Alpská růže, Vila pod lipami 90 110 110
Výběrová PLUS Jurkovičův dům, Chaloupka 130 130 190

 

Ubytování bez stravování

Hotely, které poskytují snídani, nenabízí možnost pobytu bez snídaně.
Pokud hledáte pobyt bez stravování, ubytujte se ve vilách Alpská růže**** nebo Chaloupka****. Všechny pobyty z naší nabídky v těchto ubytovacích zařízeních nabízíme ve variantě bez stravy.

Vstupy do bazénu zahrnuté v ceně pobytů

UbytováníKategorie pokojePodrobnosti ke vstupu
Alexandria**** všechny pokoje volný vstup do wellness a fitness centra
Jurkovičův dům**** všechny pokoje volný vstup do bazénu a vířivky / děti do 12 let pouze v doprovodu dospělé osoby ve vyhrazeném čase
Palace**** Superior, Superior Plus, Apartmá vstup do bazénu ve vyhrazeném čase dle volné kapacity po rezervaci předem (denně 1 hod.)
Dům B. Smetany**** Apartmá vstup do bazénu a vířivky v hotelu Jurkovičův dům (denně 2 hod.) / děti do 12 let pouze v doprovodu dospělé osoby ve vyhrazeném čase
Alpská růže**** Studio vstup do bazénu a vířivky v hotelu Jurkovičův dům (denně 1 hod.) / děti do 12 let pouze v doprovodu dospělé osoby ve vyhrazeném čase
Apartmá vstup do bazénu a vířivky v hotelu Jurkovičův dům (denně 2 hod.) / děti do 12 let pouze v doprovodu dospělé osoby ve vyhrazeném čase
Chaloupka**** Apartmá vstup do bazénu a vířivky v hotelu Jurkovičův dům (denně 2 hod.) / děti do 12 let pouze v doprovodu dospělé osoby ve vyhrazeném čase

 

Pobyty s dětmi

Služby v ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotelu mohou využívat děti starší 12 let.
Pro pobyt s dětmi doporučujeme hotel Jurkovičův dům a vily Chaloupka či Alpská růže. Apartmány vily Alpská růže mají pohodlné rozkládací pohovky, na kterých se vaše děti pohodlně vyspí.

SLEVY PRO DĚTI

Děti do 3 let ZDARMA bez nároku na služby
Děti od 3 do 12 let SLEVA 50 % z ceny ubytování, dětská strava
Výše uvedené slevy platí při ubytování dítěte v pokoji s doprovázející dospělou osobou. Nevztahují se na pobyty v dětských léčebnách Miramonti a Vítkov, penzionu Rodina a vile Vlastimila.
Malým dětem do 2,5 let nabízíme postýlku včetně lůžkovin za poplatek 200 Kč/noc.

Lázeňské procedury pro děti

Dětem poskytujeme vybrané lázeňské procedury v balneoprovozech pro dospělé. Nabídka je omezena věkem dítěte. U některých procedur je nutné respektovat možné kontraindikace a případné riziko alergizace.
Naše oddělení prodeje upozorňuje na všechna rizika, která jsou s poskytováním lázeňských procedur dětem spojena, vždy předem. Upozornění dostanete spolu s potvrzením objednávky procedur pro vaše dítě. Pokud objednáváte procedury pro své potomky na místě, na možná rizika vás upozorní hotelová recepce nebo kancelář časování procedur přímo v lázních.
Minimální věk dítěte pro poskytování procedur v balneoprovozech pro dospělé je 10 let. Děti mladší 15 let podstupují proceduru vždy v přítomnosti dospělé osoby. Ta musí dítě doprovázet po celou dobu jeho pobytu.
Děti čerpají procedury pouze se souhlasem dospělé osoby, která dítě během pobytu v lázních doprovází (rodič, prarodič...).
Z hygienických důvodů podáváme dětem inhalace před zahájením provozu pro dospělé.
Osoba, která dítě do lázní doprovází, musí před vystavením rozpisu procedur podepsat informovaný souhlas na předepsaném formuláři. Bez podepsaného formuláře nemůžeme dítěti poskytnout žádnou lázeňskou proceduru.
Ceník procedur poskytovaných dětem

Informovaný souhlas - formulář Vzor prohlášení zákonného zástupce dítěte - informovaný souhlas

Změna procedury

V rámci pobytových balíčků s pevně stanovenými procedurami není záměna procedury možná. Pobyty probíhají bez lékařského dohledu. Kombinaci procedur předem stanovili lázeňští odborníci. Nabízíme různé pobyty s různými kombinacemi procedur. Vyberte si pobyt, který vám přesně vyhovuje.
U pobytových balíčků s lékařskou konzultací je záměna procedury možná ze zdravotních důvodů. Změna procedury je zdarma a musí ji předepsat lázeňský lékař. Za každou změnu již načasované procedury zaplatíte poplatek 50 Kč.

Procedury na poukaz FT

Pro ubytované hosty je poukaz FT jednou z možností jak si o léčebné procedury rozšířit pobyt z nabídky lázeňských pobytů v délce 7 nocí nebo déle:

 • procedury na poukaz FT nelze čerpat k pobytům – Tradiční luhačovická kúra, Rehabilitace páteře a k pobytům v ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotelu
 • poskytnutí procedur na poukaz FT závisí na aktuálním zajištění lázeňských procedur dle pobytů
 • naše balneoprovozy mají omezenou kapacitu, proto nemůžeme garantovat poskytnutí všech procedur předepsaných v poukazu FT
 • podmínkou pro absolvování procedur hrazených zdravotní pojišťovnou je správně vyplněný a platný poukaz FT
 • poukaz na ošetření FT je platný 7 dní od data vystavení

Cena a úhrada pobytu

Ceny pobytů jsou uvedeny v Kč včetně DPH a zahrnují vyjmenované služby. Bude-li pobyt probíhat v období dvou sezón, rozpočítá se cena pobytu dle jednotlivých sezón. Ceny platí při plně obsazeném pokoji / studiu / apartmá. V případě prodloužení pobytu se cena za každou další noc/noci stanoví dle sezóny, do které prodloužení pobytu připadne.

V cenách pobytu není zahrnuto žádné pojištění.
Ceny služeb neuvedených na našich internetových stránkách Vám sdělí na vyžádání oddělení prodeje nebo recepce hotelu. O cenách se prosím informujte ještě před podáním objednávky.
Změna služeb a cen uvedených v nabídce je vyhrazena.
Úhradu pobytu je nutné provést v souladu se Všeobecnými obchodními podmínkami Lázní Luhačovice, a.s.

Úhradu pobytu můžete provést: 

1. bankovním převodem
2. poštovní poukázkou
3. platební kartou
4. platbou v hotovosti

Při platbě kartou nebo v hotovosti je podle zákona o evidenci tržeb prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. 

Přijímáme platební karty MasterCard, VISA, JCB, DINERS CLUB INTERNATIONAL, EUROCARD, American Express.

platba kartou

Na pobyt můžete využít finanční příspěvek od zaměstnavatele, dárkový poukaz nebo poukázky:

Sodexo  Sphere card  Edenred  Benefit Plus  Benefity  Cheque

Důležité upozornění

Nezapomeňte prosím uvést všechny údaje potřebné pro správné vystavení účtu či faktury. Všechny údaje je nutné uvést již při podání objednávky pobytu! Za změnu způsobu úhrady v potvrzené objednávce hradí klient jednorázový manipulační poplatek ve výši 100 Kč.

Lázeňský poplatek

Ceny pobytů nezahrnují lázeňský poplatek. Za každý den pobytu v Luhačovicích platíte lázeňský poplatek dle obecně závazné vyhlášky města Luhačovice č. 2/2013, o místních poplatcích.
Výše poplatku činí za osobu a každý započatý den pobytu 15 Kč. Poplatek se neplatí za den příjezdu do lázní.
Poplatku za lázeňský nebo rekreační pobyt nepodléhají:

 • osoby nevidomé, bezmocné a osoby s těžkým zdravotním postižením, které jsou držiteli průkazu ZTP/P podle zvláštního právního předpisu1) a jejich průvodci
 • osoby mladší 18 let a starší 70 let nebo osoby, na které náležejí přídavky na děti2)

1) zákon č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením a o změně souvisejících zákonů
2) § 18 zákona č. 88/1968 Sb., o nemocenském pojištění

Akutní lékařské ošetření

Programy jednotlivých pobytů nezahrnují možnost individuální konzultace s lázeňským lékařem v případě, že se Váš zdravotní stav během pobytu zhorší. Akutní ošetření lázeňským lékařem musí klient uhradit na místě z vlastních prostředků.

Možnost akutního ošetření v průběhu pobytu:

1. V době od 7 – 15 hodin je možné navštívit lázeňské lékaře. Za ošetření zaplatíte jednorázový poplatek dle aktuálně platného ceníku plus cenu vydaných léků a použitého zdravotnického materiálu.
2. Akutní ošetření hrazené ze zdravotního pojištění nabízí praktický lékař v hotelu Palace ve všední dny během své standardní ordinační doby.
3. O víkendech a svátcích ordinuje lékař v hotelu Palace v tyto hodiny:
sobota/státní svátek mimo neděli 7.00 hod. – 15.00 hod.
neděle/státní svátek v neděli 12.00 hod. – 20.00 hod.

Mimo ordinační hodiny lázeňských lékařů můžete kontaktovat naše zdravotní sestry v ošetřovnách s nepřetržitou službou v hotelech Palace (ošetřovna 577 681 130, recepce 577 681 111) a Morava (ošetřovna 577 671 830, recepce 577 681 811).

Bližší informace obdržíte v recepci vašeho hotelu nebo na příslušné ošetřovně.

Dopravní spojení do Luhačovic

Dopravce LEO Express nabízí službu Odvoz domů. Služba je určena široké veřejnosti a umožňuje odvoz z vybraného místa na adresu dle přání zákazníka. Vlaky a minibusy LEO Express na sebe navazují. Pokrývají obousměrné spojení mezi Zlínem a Luhačovicemi z Prahy, Ostravy a mnoha dalších míst na trase Praha – Košice. S LEO Express si lze zakoupit jízdenku z vybraného nádraží až do hotelu či penzionu v Luhačovicích. Minibusy společnosti LEO Express mají klimatizaci, wi-fi a elektrické zásuvky. Všechny vyjmenované služby jsou zahrnuté v ceně jízdenky.

Více o LEO Express

Doprava do lázeňských hotelů a penzionů

Pokud do Luhačovic přijíždíte autobusem nebo vlakem, můžete k přepravě do našeho hotelu či penzionu využít naši kyvadlovou lázeňskou dopravu.

Vozidlo je označeno "Lázně Luhačovice" a staví na autobusovém i vlakovém nádraží. Jeho jízdní řád je následující:

Stanoviště u vlakového a autobusového nádraží

(zastávka Luhačovice, aus.st./železniční stanice)

pondělí - čtvrtek neděle
7:50, 9:50, 10:30, 11:50, 12:50, 14:00  7:50, 9:50, 11:50, 12:50, 14:00

Cena přepravy do místa ubytování vč. zavazadla činí 30 Kč.

Platí se na místě řidiči v hotovosti.

Nebude-li vozidlo v uvedený čas na zastávce,

vyčkejte, prosím, jeho návratu z předchozí jízdy.

Taxi služba v Luhačovicích

Kontaktovat můžete některé z telefonních čísel: 607 737 307, 607 920 492, 800 88 77 66

Objednání pobytu

Pobyt objednávejte písemně. Řádně vystavenou a podanou objednávkou je klient vázán. Potvrzením objednávky pobytu vzniká mezi klientem a lázněmi smluvní vztah (dále jen smlouva). Předmětem smlouvy je závazek lázní poskytnout klientovi pobyt a zabezpečit sjednané služby ve sjednaném rozsahu a kvalitě a závazek klienta zaplatit lázním smluvenou cenu.

Změna objednávky

Změnou potvrzené objednávky pobytu se rozumí změna termínu pobytu a změna služeb (změna pobytu, délky pobytu, změna ubytovacího zařízení nebo pokoje, změna rozsahu stravovacích služeb, změna způsobu úhrady). Za změnu potvrzené objednávky pobytu hradí klient jednorázový manipulační poplatek ve výši 100 Kč.
Změna objednaného pobytu v délce 21 nocí a více nebo změna příspěvkové lázeňské péče na komplexní lázeňskou péči a její rezervace se řídí Všeobecnými podmínkami pro poskytování lázeňské léčebně rehabilitační péče v Lázních Luhačovice, a.s.

Všeobecné obchodní podmínky

Smluvní vztah mezi společností Lázně Luhačovice, a.s. a klientem se řídí Všeobecnými obchodními podmínkami, které klient obdrží s potvrzením objednávky pobytu.

 Odstoupení od smlouvy - formulář Vzor odstoupení od smlouvy

Reklamační řád