Lázeňský pohárek Nectarium

Exkluzivní pohárek akciové společnosti Lázně Luhačovice

Pití Vincentky či Aloisky je základem pro léčbu některých onemocnění v Luhačovicích. Zdraví z léčivých pramenů vám pomůže načerpat originální lázeňský pohárek Nectarium.

Lázně Luhačovice, a.s. jako moderní společnost s dlouholetou tradicí a garant luhačovického lázeňství iniciovala designérskou soutěž s cílem vytvořit unikátní lázeňský pohárek.

Designérská soutěž

Designérská soutěž odstartovala na podzim roku 2015. Vzbudila zájem u mnoha zkušených i mladých tvůrců. Ti do soutěže přihlásili více jak 150 návrhů na vysoké umělecké úrovni, od těch tradičních až po nové a inovativní s progresivními tvary. Záštitu nad soutěží převzal rektor Univerzity Tomáše Bati, Prof. Ing. Petr Sáha, CSc.. Odbornou pomoc poskytly organizace CZECHDESIGN – centrum českého designu, Fakulta multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a Luhačovický okrašlovací spolek Calma. Technologickou podporu zajistil karlovarský Ateliér Futuree a samotnou realizaci manufaktura Queens Crown, navazující na tradici výroby porcelánu z roku 1883.

Výrobce pohárků

Výrobcem pohárků Nectarium je firma Queens Crown z městečka Chodov u Karlových Varů. Rodinná manufaktura si udržuje výjimečné postavení na trhu. Vyrábí historické repliky, své výrobky tradičně rukodělně zpracovává a používá pouze suroviny českého původu. Naprostou většinou výrobků vyvážejí do celého světa. Nejdražší ručně dekorované výrobky z dílny Queens Crown vlastní i jordánská princezna či prezident Kazachstánu. 

Nectarium

Hlavními kritérii soutěže byly originalita a inovace. Ty nejlépe splnila mladá designérka Adéla Chorá. Luhačovický pohárek patří mezi první velké umělecké realizace autorky. Svůj pohárek NECTARIUM stylizovala do podoby lučního kvítku. Nectarium je místem, kudy se na povrch rostlin dostává nektar, v případě pohárku neméně vzácná minerální voda. Pohárek má jednoduchý tvar, a přesto je hravý a originální. Do jeho středu je vsazeno brčko, které napodobuje pestík květu. Tvar nádobky je čistý a příjemně se drží. Je vyroben z vysoce kvalitního porcelánu. Každý pohárek je originál. Pohárek Nectarium v čistě bílé barvě nese označení Pure Line.

Doporučenou denní dávku léčivé minerální vody 200 ml vyznačuje tenká čára pod názvem dekoru na vnitřní straně pohárku. Minerální vody se pijí z lázeňských pohárků nalačno nejlépe ráno před snídaní o odpoledne před večeří. Doporučená denní dávka je 400 ml léčivé minerální vody, tj. 200 ml ráno a stejné množství odpoledne.

Nectarium v nových barvách

Bílou řadu pohárků rozšiřují nové barevné varianty.

Pohárky první barevné řady Color Line inspirovala životodárná voda. Mají uklidňující světle modrou barvu, která vám připomene klidnou vodní hladinu.

Exkluzivní řada Decor Line nabízí dvě varianty Nectaria. Na povrchovou glazuru pohárků jsme použili bezbarvou a kobaltově modrou glazuru s jemným zlatým zdobením.

Každý z našich pohárků v sobě nese kus umění a trpělivou práci lidských rukou. Nejnáročnější je výroba kobaltových pohárků Decor Line. Tělo pohárku se nejprve vyrobí z bílé porcelánové hmoty a vypálí při teplotě 980o C. Do polotovaru se na krátký okamžik nalije bezbarvá glazura, která v tenké vrstvě ulpí na povrchu. Nectarium se následně ponoří do kobaltové glazury a znovu vypálí, tentokrát při 1380o C. Pohárky se nakonec ručně vyzdobí matným zlatem a ještě jednou vypálí.

Aby si naše pohárky Decor Line zachovaly svou krásu, umývejte je pouze v ruce. 

Hezký dárek z lázní

Lázeňský pohárek Nectarium může být i hezkým dárkem z lázní pro vaše blízké. S naší klientskou kartou zakoupíte pohárek Nectarium za zvýhodněnou cenu. K dostání je pouze v zařízeních akciové společnosti Lázně Luhačovice - na recepcích hotelů Alexandria, Jurkovičův dům, Dům B. Smetany, Jestřabí, Palace, Morava a Společenském domě, v naší prodejně cukrovinek na kolonádě vedle haly Vincentka, v cestovní agentuře Luhanka a dětských léčebnách. 

Všechny pohárky balíme do průhledných krabiček. Pohárky bude možné libovolně kombinovat do dárkového balení po dvou kusech.