Kulturní vyžití v Luhačovicích

Luhačovice - kulturní a společenské centrum Jihovýchodní Moravy. Lázeňská sezóna je slavnostně zahájena první květnový víkend Otevíráním pramenů.

Luhačovice žijí pestrým společenským a kulturním životem. K věhlasu Luhačovic přispěl hudební skladatel Leoš Janáček, který je navštívil pětadvacetkrát. Mezi věrné návštěvníky Luhačovic patří houslový virtuóz Václav Hudeček, který zde každoročně pořádá prázdninové kurzy pro mladé houslisty.

Divadla ve velkých městech končí v červnu svou sezónu a připravují se na divadelní prázdniny. Lázeňské divadlo ve stejné době svoji sezónu otevírá. Na jeho bohatém repertoáru se podílejí přední čeští i zahraničními umělci. Na prknech Lázeňského divadla vystupují renomované divadelní soubory a herecké osobnosti, proslulé pěvecké divy, sólisté i různé orchestry.

K Luhačovicím každoročně patří prestižní hudební Festival Janáček a Luhačovice a Divadelní Luhačovice. Pro milovníky hudby a divadla připravujeme pobyt s lázeňskými procedurami a permanentními vstupenkami na festivaly Luhačovického kulturního léta.

Společenské vyžití v Luhačovicích obohacují a našim hostům pobyt v lázních zpestřují rozmanité programy v lázeňských hotelech. Za návštěvu rozhodně stojí vyhlášený noční klub v hotelu Alexandria, pyšnící se atmosférou první republiky. V komorním prostředí nabízí pravidelné hudební a taneční večery.

Přijměte naše pozvání a prožijte svou symfonii zdraví, navštivte svá oblíbená místa a užívejte si krásu Luhačovic...

Kalendář všech akcí 

Další možnosti kulturního vyžití

LÁZEŇSKÝ PARK

Luhačovický lázeňský park vybízí k odpočinkovým aktivitám a příjemným procházkám. V létě vás bude z pódia Společenského domu doprovázet živá hudba kolonádních koncertů různých žánrů. Vyvrcholením cyklu kolonádních koncertů je slavnostní promenádní koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR. V lázeňské cukrárně ochutnáte dobrou kávu a zákusek domácí výroby. Nezapomeňte si s sebou vzít lázeňský pohárek, který při procházce naplníte léčivými minerálními vodami. V červnu můžete během Řezbářského sympozia – Krása v dřevě ukrytá, nahlédnout pod ruce řezbářských mistrů a den po dni sledovat proměnu dřeva v umělecké dílo. Travnaté plochy lázeňského parku jsou stvořené pro opravdový piknik. Lázeňský park je krásnou kulisou pro svatební fotografie i samotný obřad.

VÍCE O LÁZĚŇSKÉM PARKU

OKRAŠLOVACÍ SPOLEK CALMA

Lázeňská kolonáda plná dobových kostýmů a originálních módních doplňků – i to je součást bohaté luhačovické kultury. Luhačovický okrašlovací spolek Calma získal své jméno podle pěvkyně a spisovatelky, manželky ředitele lázní F. Veselého. Na počátku 20. století v lázních Luhačovice pořádala řadu kulturních akcí a výstav. S okrašlovacím spolkem Calma si můžete každým rokem v září užít kloboukový den a přehlídku dobových kostýmů.

Spolek Calma je autorem netradičního nápadu TRASA PTAČÍCH BUDEK. Byla otevřena v roce 2013 a neustále se rozrůstá. Po trase jsou k vidění krmítka a ptačí budky, které navrhli různí architekti, amatérští nadšenci či žáci místních škol.

MUZEUM LUHAČOVICKÉHO ZÁLESÍ

V Městském domě kultury Elektra se nachází Muzeum luhačovického Zálesí. Stálá expozice Známé i neznámé Luhačovice je přehlídkou luhačovického životního stylu. Výstava v sobě spojuje tři pohledy na Luhačovice z počátku 20. století. Představuje město jako centrum tradičního národopisného regionu, který nazýváme Luhačovické Zálesí. Zároveň jej prezentuje jako místo s výskytem léčivých vod a rozvíjejícím se lázeňstvím. V neposlední řadě popisuje Luhačovice jako specifickou městskou část, která vyrostla mezi vesnicí a lázněmi. Expozici doplňují další krátkodobé výstavy a doprovodné programy.

GALERIE MĚSTSKÉHO DOMU KULTURY ELEKTRA

Galerie Městského domu kultury Elektra celoročně vystavuje díla regionálních tvůrců vizuálního umění a významných výtvarníků z Moravy a Slovenska. V průběhu roku pořádá malé autorské výstavy. Příležitostně ji využívají místní školy k prezentaci výtvarných prací svých žáků.

ART GALLERY

Luhačovická umělecká galerie se nachází vedle haly Vincentka. Její hlavní činností je prodej originálů výtvarných děl současných autorů. Je otevřena v každém ročním období včetně sobot a nedělí.

KINO

Luhačovické kino najdete v Městském domě kultury Elektra. Kinosál má kapacitu 251 míst a probíhají v něm pravidelné filmové projekce. Kino je plně digitalizováno a celý systém splňuje standard "DCI", tedy Digital Cinema Initiative. Vstup do kina je bezbariérový.