Sportovní vyžití v Luhačovicích

Luhačovice jsou ideálním místem pro vaši aktivní dovolenou. Nabízejí řadu moderních sportovních aktivit. Zlepšete si fyzickou kondici. Příroda je tou nejlepší tělocvičnou!

Pěší turistika / Nordic walking / Cykloturistika

Luhačovicemi a jejich zeleným okolím prochází několik upravených lázeňských tras. Zkušení turisté využijí turistické značené trasy, které v Luhačovicích začínají. Projdou si po nich krásné okolí Luhačovic a přilehlou chráněnou oblast Bílé Karpaty.

Turistika v Luhačovicích

Koupání

Řada našich hotelů provozuje vlastní bazén (Alexandria, Palace, Jurkovičův dům). Zaplavat si můžete i v Centrálních lázních nebo v městském krytém plaveckém bazénu v Luhačovicích. Nejbližší aquapark najdete v Uherském Brodě (12 km).

Koupání / Rybaření - Luhačovická přehrada

V letním období naši hosté rádi navštěvují Luhačovickou přehradu s půjčovnou lodiček a šlapadel. V létě se lze v přehradě koupat. Koupaliště Duha na jejím břehu je oblíbeným místem pro různé vodní aktivity.

Luhačovická přehrada je ideálním místem pro aktivní odpočinek, sportovní vyžití a rybaření. Kolem přehrady vede 4 km dlouhý okruh určený k jízdě na kole, in-line bruslích, nordic walking nebo k procházkám. Dvakrát do roka se u přehrady konají proslulé rybářské závody.

K přehradě vede z luhačovického lázeňského parku Jurkovičova alej. Nenáročná trasa měří 3 kilometry. Pokud se vám nechce k přehradě dojít pěšky, můžete využít autovláček. Během hlavní sezóny vyráží z centra Luhačovic a po okružní jízdě k přehradě se vrací zpátky do města.

Fitness

Špičkově vybavené fitness centrum hotelu Alexandria je přístupné hotelovým hostům i široké veřejnosti. Aktivní návštěvníci ocení nejmodernější posilovací stroje Precor, běžecké trenažéry, ergometry, multifunkční kladkovou věž. Ženy ocení cvičení na vibrační plošině. Hosté akciové společnosti Lázně Luhačovice mají na vstup do fitness centra slevu.

Tenis

V lázeňském areálu v blízkosti luhačovických pramenů najdete unikátní antukové kurty. V roce 1932 se na zdejších tenisových dvorcích hrál i DAVIS CUP. Československo se utkalo s Itálií a vyhrálo 3:2.

Krásný výhled na celý tenisový areál skýtají pokoje stylové Vily pod lipami. V zimním období si tenis zahrajete v nafukovací hale ve sportovním centru Radostova.

Tenisový klub TK 2000 Luhačovice

Lázeňské náměstí 95
76326 Luhačovice

Telefon: +420 605 250 107

Email: l.plasek@email.cz

Parkové hry

Pro zábavu a odpočinek jsme našim hostům zpřístupnili lázeňský park. Je vhodným místem pro frisbee, pétanque, kroket a jiné hry. Sady vybraných her půjčujeme za poplatek na recepci hotelu Jurkovičův dům. 

více o lázeňském parku

Kuželky

Sportovní centrum Radostova v Luhačovicích připravilo pro své hosty moderní kuželnu, která splňuje požadavky nejnáročnějších hráčů. V centru si zahrajete i bowling či badminton. V zimě sport centrum provozuje zastřešený kurt v nafukovací hale.

Projížďky na koni

Nad Luhačovicemi se nachází koňský ranč. Jeho majitelé se věnují chovu koní a jezdectví. Nabízejí výukové hodiny jízdy na koni a vyjížďky po okolí pro zkušenější.

Relaxace po sportovních aktivitách

Wellness centrum hotelu Alexandria je největším a nejluxusnějším wellness centrem v Luhačovicích. Prostředí ve stylu starořímských lázní poskytuje příjemnou relaxaci po sportovních aktivitách. Využijete bazén, whirlpool, Kneippův chodník, saunový svět (laconium, parní, bylinková, solná a finská sauna), orientální parní lázeň Rasul pro očistnou kúru s pravým marockým bahnem, relaxační vyhřívané lavice a odpočinkové zóny. Wellness centrum nabízí rozličné lázeňské a wellness procedury. Jako jediný wellness hotel v Luhačovicích provádí uhličité koupele v luhačovické minerální vodě. Dopřejte si relaxační koupele, masáže či luxusní obličejové a tělové spa rituály.

Wellness centrum v ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotelu je přístupné hotelovým hostům i široké veřejnosti. Klienti ubytovaní v zařízeních akciové společnosti mají na vstup do centra výraznou slevu po celý rok.