Turistika v Luhačovicích a okolí

Luhačovice a malebné okolí chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty nabízí turisticky zajímavá místa. Objevte je pěšky, na kole, na kolečkových bruslích či při vyhlídkové jízdě autovláčkem.

Luhačovice pěšky

Lehčí terény pro procházky najdete přímo v lázeňských parcích. V centru lázní se nacházejí zajímavá místa a lázeňské domy slavného architekta Dušana Jurkoviče. Pěkná procházka vede přes promenádu k Luhačovické přehradě, kterou je možné pohodlně obejít.

Luhačovicemi a jejich zeleným okolím prochází několik upravených lázeňských tras. Výchozí místa těchto tras se nacházejí přímo u pramenů Aloiska a Ottovka.

Zkušení turisté využijí turistické značené stezky, které v Luhačovicích začínají. 

Nordic walking (severská chůze)

Patříte-li k příznivcům nordic walking nebo si jej chcete pouze vyzkoušet, v Luhačovicích najdete ideální příležitost. Moderní sportovní aktivita není omezená věkem ani fyzickou kondicí. Začátečníkům nordické chůze rádi zapůjčíme hole v našich lázeňských hotelech.

Turistické trasy

Zvuková mapa Luhačovic

Bedekr, který ve formátu autorských dramatizovaných rozhlasových her vykresluje Luhačovice prostřednictvím příběhů zajímavých míst a osobností.

Luhačovice na kole

Luhačovice se plně otevřely cyklistům a nově pro ně vyznačily trasy až do centra lázeňské zóny. Parkem cyklisté mohou projet pouze po vyznačených cestách. Na pískových plochách, náměstí a frekventovaných kříženích musí cyklista z kola sesednout.

Přijedete-li do Luhačovic s vlastními koly, můžete si je bezplatně uschovat v lázeňském areálu nedaleko ubytovacích zařízení. Hosté bez vlastních bicyklů si u nás mohou kola zapůjčit a pobyt v Luhačovicích si tak zpříjemnit aktivním pohybem.

Okolí Luhačovic skýtá zajímavé trasy pro začátečníky, kteří preferují nenáročný terén. Na své si však přijdou i náročnější cyklisté. Nejoblíbenější cyklostezkou pro nenáročné cyklisty je trasa, která spojuje lázeňské centrum s Luhačovickou přehradou (v délce cca 5 km). Přehradu je možné objet kolem dokola.

Aktivní cyklisté ocení značené cyklotrasy v luhačovickém okolí.

Cyklotrasy

Luhačovice na in-line bruslích

Dovolenou v Luhačovicích si můžete zpestřit také projížďkou na kolečkových bruslích. In-line stezka dlouhá cca 4 km vede kolem Luhačovické přehrady.

Vyhlídkové jízdy autovláčkem

Od května do září jezdí v Luhačovicích vyhlídkový vláček. Nabízí různé okruhy – na přehradu, do Řetechova nebo okruh po minerálních pramenech.